Zadržený za přecházení na červenou a odposlouchávaný premiér

19. 05. 2015 10:40:22
Má něco společného chodec na červenou z Pardubic s bývalým premiérem Nečasem a jeho milenkou Nagyovou? Ano, je to nepřiměřenost policejního zákroku.

V Pardubicích přecházeli dva kolegové křižovatku na červenou, respektive ona už to byla taková ta červeno-zelená, auta už stála a někdo z davu na ně začal křičet : „Vy nemáte mozek, nebo jste slepí”. Z toho burana se vyklubal policista v civilu, který požadoval aby počkali na příjezd hlídky, která jejich přestupek vyřeší. Oni ho odbyli, s tím, že budou v restaraci naproti, ať se staví za nimi tam. Policista použil hmaty a chvaty a neohroženě jednoho ze dvou mužů zadržel – shodil na zem, zaklekl a nasadil tzv. kravatu.

Generální inspekce celý zákrok prošetřila a učinila závěr, že policista trestný čin nespáchal a celou situaci mají prošetřit jeho nadřízení. Tomu asi lze rozumět, přimáčknout chlapa k zemi a dát mu kravatu, asi opravdu trestný čin není.

Domnívám se, že na tuto situaci myslel zákonodárce, když do zákona o policii, k použití donucovacích prostředků, § 53 Obecné podmínky použití donucovacího prostředku, 5 odstavce napsal : „Policista při použití donucovacího prostředku dbá na to, aby nezpůsobil osobě újmu zřejmě nepřiměřenou povaze a nebezpečnosti jejího protiprávního jednání.”

Co by už měla být NEPŘIMĚŘENÁ újma, za protiprávní jednání - přecházení na červenou, když ne obličej přimáčknutý k Pardubické dlažbě? Rána ocelovým obuškem? Střelba?

V tu samou dobu, soud v Praze rozplétá razii na úřadu vlády z června 2013. Tuto razii podniklo 400 policistů, zadrželi 4 bývalé poslance, špičky vojenské tajné služby a sekretářko-milenku předsedy vlády. Premiéra nechali na svobodě. Šlo o gigantickou kauzu, kdy bylo zajištěno 150.000.000 Kč a desítky kil zlata. Příští měsíc to budou dva roky a ještě nepadlo jediné obvinění – natož rozsudek. Na místo toho je premiérova milenko-sekretářka souzena za to že nezaplatila darovací daň z kabelek a za zneužití vojenské rozvědky.

V pondělí 18.05. soudkyně Helena Králová, nechala přehrát, při veřejném stání, odposlechy telefonátů mezi premiérem Nečasem, a jeho sekretářko-milenkou. Zároveň někdo ze soudu, státního zastupitelství či policie dal tyto nahrávky médiím. Mohli jsme si poslechnout žárlivou hysterku, jak poštvává svého milence proti jeho manželce. V hlavních zprávách na TV Nova jsme mohli slyšet v perfektní kvalitě, ty nejnevkusnější řeči, které mohou dva milenci vést po telefonu.

A tím jsme zpátky u PŘIMĚŘENOSTI při policejních postupech. Pokud by mělo být přiměřené, vyšetřovat nezaplacenou daň z kabelek za nasazení 400 policistů, tak by PČR měla nasadit na nalezení zloděje skútru ( viz. https://www.dropbox.com/s/m13owjhusabnrfr/11215834_10205629800522986_5315987270363104754_n.jpg?dl=0 ) mnohem větší počet mužů než na „daň z kabelek“, či nezákonné sledování nějaké manželky. Zloději skútrů jsou pro celou společnost mnohem nebezpečnější, a dražší, než žárlivá milenka premiéra.

Pokud si podobnou míru nepřiměřenosti může dovolit policejní plukovník vůči nejmocnějšímu muži naší republiky, proč by nemohl kdejaký strážmistr přimáčknout bezejmenného občana k asfaltu?

Celá kauza „žárlivá Nagyová“ má ještě mnoho dalších rozměrů. Pokud policajti nahrávaly telefonáty a SMSky předsedy vlády rok a půl, jak sami přiznávají, musejí mít stovky hodin nahrávek. Jak s nimi naložili? Premiér za tu dobu musel řešit záležitosti týkající se bezpečnosti státu, gigantických státních zakázek ( například dostavbu Temelína za 300.000.000.000 Kč ), personální záležitosti státních úřadů a firem, diplomatické vztahy ... To všechno leží někde na pevných discích, nějakých bezejmenných policajtů. Kdo všechno si to okopíroval? Cena takových nahrávek je obrovská pro :

  • nepřátelské špióny, např. poslanec Štětina – krycí jméno Plavec, tvrdí, že již jsme ve válce s Ruskem
  • uchazeče o státní zakázky
  • i naše „spojence“ – viz. odposlouchávání německé kancléřky

Další záhadou je role BIS. Předseda vlády je jedním z příjemců jejích tajných zpráv. Jak je možné, že nebyl varován, před kontakty s odposlouchávanou milenko-sekretářkou? V USA, Rusku či Číně může také kdejaký policejní plukovník odposlouchávat premiéra či prezidenta aniž by ho o tom varovali jejich tajné služby? V normální zemi, v normálních dobách by tajné služby premiéra varovali a následně zasáhli tak, že by dotyčný policajt spáchal sebevraždu oběšením a ještě by se u toho zastřelil služební zbraní. Věděla BIS o nahrávání telefonátů premiéra? Komu to ohlásila? Nebo nic nevěděla? Je pak rozumné utrácet za její činnost 1.200.000.000 Kč ročně?

Hlavním důvodem pro vznik státu bylo zajištění vnitřní a vnější bezpečnosti. Náš stát chrání občana aby ho nepřejelo auto tak iniciativně, až mu vmáčkne obličej k asfaltu, vládu ale nechrání asi vůbec. Plní takový stát svou funkci? Má smysl si vydržovat takový stát za skoro polovinu všech příjmů, všech lidí v zemi?

Autor: Robert Metelec | úterý 19.5.2015 10:40 | karma článku: 30.68 | přečteno: 1102x

Další články blogera

Robert Metelec

Babiš, Stropnický a Šlechtová zase lhali. Novičok vyráběli.

Ještě v březnu premiér Babiš tvrdil, že se u nás bojová látka novičok nevyrábí. Již na počátku května je jasné, že opět lhal. Ze lži ho usvědčil prezident Zeman na základě informací od Vojenského obraného zpravodajství.

4.5.2018 v 0:10 | Karma článku: 35.41 | Přečteno: 1340 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Mařák

Zemanova hůlka ukázala na Babiše

Při té příležitosti se mně tak nějak samovolně vybavila dnes již slavná historická scéna se Zemanovou hůlkou na bývalého premiéra Sobotku namířenou.

17.8.2019 v 17:51 | Karma článku: 12.77 | Přečteno: 439 | Diskuse

Petr Burian

Akce Zet

Akce Zet byly za komunistů dobrovolně povinné občanské hurá aktivity, při nichž prostý lid budoval zadarmo něco, co nebylo jeho. Účelem bylo proklamovat to, že stojí v té správné ideové řadě a smyslem alespoň při tom něco zlepšit.

17.8.2019 v 17:10 | Karma článku: 14.82 | Přečteno: 368 | Diskuse

Lubomír Sedlák

Kdy má část nějakého státu právo se od něj odtrhnout?

Díval jsem se nedávno v televizi na seriál o americké občanské válce, která vlastně vypukla především proto, že Konfederace, tedy jih USA, se chtěla kvůli zachování otroctví odtrhnout od zbytku země.

17.8.2019 v 13:59 | Karma článku: 18.24 | Přečteno: 596 | Diskuse

Jan Dvořák

Prezident Šmardovo jmenování podepsat nemůže, ačkoli chce

Prezidentovo tvrdošíjné lpění na tom, že Michala Šmardu ministrem nejmenuje navzdory tomu, že stejně tvrdošíjně na jmenování trvá předseda Hamáček, má překvapivé důvody.

17.8.2019 v 9:59 | Karma článku: 16.42 | Přečteno: 586 | Diskuse

Petr Holoubek

Tisková konference Jana Hamáčka

Tisková konference Jana Hamáčka ohledně setrvání ČSSD ve vládě tak, jak by měla vypadat, ale nejspíš nebude. Bohužel.

17.8.2019 v 9:38 | Karma článku: 14.88 | Přečteno: 550 | Diskuse
Počet článků 11 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2251

Jsem podlahář z Prahy :-), zajímají mne prkna a parkety, politika a islamizace Evropy. Podívejte se na moje stránky.

Najdete na iDNES.cz